Birželio 14 dieną KKNUC 6-10 klasių mokiniai vyko į Šiaulius. Pirmoji kelionės stotelė buvo Dviračių muziejus. Tai vienintelis muziejus Lietuvoje, skirtas dviračio istorijai. Mokiniai įdėmiai klausėsi gido pasakojimo apie dviračio raidą, sužinojo daug įdomių faktų, iš arti galėjo apžiūrėti įvairiausius dviračius. Mokiniams buvo smalsu parungtyniauti minant XXI amžiaus ir XVI amžiaus dviračius. Muziejuje ir mokiniai, ir mokytojai išbandė šios transporto priemonės teikiamas pramogas.

Antroji stotelė – Fotografijos muziejus. Čia mokiniai išklausę trumpą pasakojimą apie fotogafijos meną ir muziejaus istoriją pasidalijo į dvi grupes ir dalyvavo edukacijose. Pirmoji grupė dalyvavo užsiėmime „Mėlyni saulės atvirukai“, kuriame patys išbandė cianotipijos procesą. (Cianotipija – tai vienas pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų, kurio metu gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas.) Mokiniai pasigamino šviesai jautrų popierių ir ant jo komponavo vaizdus. Vėliau stebėjo, kaip dienos šviesoje vaizdas virsta mėlynos spalvos fotografiniu atspaudu. Savo pasidarytus mėlynus saulės atvirukus mokiniai pasiliko prisiminimui. Antroji grupė dalyvavo užsiėmime „Fotograma – šešėlinio vaizdo drama“. (Fotograma – tai šešėlinis daikto vaizdas jautriame fotopopieriuje, gautas be fotokameros.) Užsiėmimo metu tamsioje laboratorijoje mokiniai iš duotų daiktų (džiovintų augalų, papuošalų, ir kitų įvairiausių daiktų) sudėliojo savo kompozicijas ant šviesai jauraus popieriaus. Paskui kūriniai buvo apšviesti žibintuvėlio šviesa ir ryškinami specialiomis cheminėmis priemonėmis. Taip atsirado gražiausi vaizdai be fotoaparato. Mokiniai nuoširdžiai džiaugėsi savo darbais ir stebėjosi draugų kūriniais.

Po užsiėmimų mokiniai pakilo į muziejaus stogo terasą. Jie gėrėjosi Šiaulių miesto vaizdais. Per specialius žiūronus mokiniai galėjo palyginti šiuolaikinio miesto ir senųjų Šiaulių panoramas. Didelį įspūdį paliko apsilankymas įrengtoje „camera obscura“, kur mokiniai galėjo įžengti ir apžiūrėti fotoaparato vidų. Jie „gyvai“ sužinojo, kokiu principu veikia fotoaparatas.

Trečioji kelionės stotelė –   Enter VR virtualios realybės pramogos. Tai buvo smagiausia ir linksmiausia kelionės dalis. Kiekvienas išbandė virtualiosios realybės akinius ir simuliatorius. Ši pramoga visiems suteikė neišdildomą įspūdį ir nepakartojamas emocijas.

Po smagių atrakcijų atėjo laikas pietums. Lepindamiesi saule ir geru oru mokiniai pietavo prie ežerėlio, atsigaivino ledais. Kelionė tęsėsi toliau ir mokiniai vyko į Kryžių kalną. Ten jie ramiai ir susikaupę pavaikštinėjo po kalną, apžiūrėjo kryžius. Kai kurie kalne paliko ir savo atsivežtą ar nusipirktą kryželį.

Grįždami į Kauną mokiniai dar ilgai dalijosi įspūdžiais, žiūrėjo savo nuotraukas ir filmukus. Ne kiekvieną dieną patiriama tiek daug puikių emocijų. O tokia puiki kelionė – tai geras startas vasaros atostogoms!

• IMG_20180614_111637
  • IMG_20180614_113025
  • IMG_20180614_121020
  • IMG_20180614_122513